Strona główna/Aktualności/Wojewódzka akcja informacyjno - edukacyjna pt.: (..)

Wojewódzka akcja informacyjno - edukacyjna pt.: "Wirusoochrona"

9 Marca 2021

Wojewódzka akcja informacyjno - edukacyjna pt.: "Wirusoochrona"

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych dzieci oraz ich rodzin, nasze Przedszkole bierze udział w akcji informacyjno - edukacyjnej zainicjowanej przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pt.: „Wirusoochrona”. 

Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo - wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

W trakcie zajęć #lekcjaHIGIENY, dzieci będą mogły pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy. 

Sprawozdanie oraz fotorelacja z przeprowadzonych zajęć, będzie opublikowana na stronie internetowej naszego przedszkola. 

ulotka

ulotka2

do góry