Strona główna/Aktualności/Wielka Zbiórka Książek

Wielka Zbiórka Książek

17 Września 2020

"Wielka Zbiórka Książek"

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej „Wielka Zbiórka Książek”.

8 września w Polsce rozpoczęło się książkowe pospolite ruszenie. W kilkudziesięciu miastach powstały punkty zbiórki, do których każdy może przynieść przeczytane pozycje. Dzięki zebranym książkom Fundacja Zaczytani.org otworzy kolejne Zaczytane Biblioteki w szpitalach i placówkach pomocowych.

Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna, której celem jest zebranie jak największej liczby książek, które zostaną przekazane do szpitali i ośrodków, w których literatura ma szczególne znaczenie.

Oddaj książkę - stwórz bibliotekę - zainspiruj innych!

Takie hasło przyświeca organizatorom Wielkiej Zbiórki Książek od pierwszej edycji. Zbierane są książki wydane po 2000 roku, nowe i używane, przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie są przyjmowane podręczniki i encyklopedie.

Fundacja Zaczytani.org stara się pokazać, że książka może służyć nie tylko do czytania. Książka jest pretekstem do budowania relacji, nauki identyfikacji i nazywania emocji, do stwarzania przestrzeni do prawdziwej rozmowy. Książka jest tylko początkiem!

W myśl za tą ideą powstał program edukacyjny, w ramach którego - po raz pierwszy w historii Fundacji Zaczytani.org - stworzyliśmy trzy bajki edukacyjne wspólnie z Alior Bankiem. Tematem przewodnim są NOWE TECHNOLOGIE. To nie tylko zabawne opowieści, ale też materiał dodatkowy dla rodziców, nauczycieli, opiekunów, wychowawców. Każda z publikacji zawiera część merytoryczną, która wprowadza w świat bajkoterapii i podaje instrukcję, jak pracować z książką.

Książki można pobrać od 8 września pod adresem www.zaczytani.org/bajki.

Wesprzyj Wielką Zbiórkę Książek! Co możesz zrobić?

  • Oddaj książkę w przedszkolu, w miejscu do tego przygotowanym (w pomieszczeniu z czytnikiem dyskietek).
  • Poinformuj o akcji znajomych i rodzinę.

Wielka Zbiórka Książek została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjenta, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury oraz prezydentów 7 miast: Gdańska, Łodzi, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia.

Partnerem strategicznym Fundacji Zaczytani.org jest Alior Bank. Partnerami Wielkiej Zbiórki Książek są Fundacja KPMG i AVIVA.

Więcej informacji o Wielkiej Zbiórce Książek: www.zaczytani.org

do góry