Strona główna/Aktualności/WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW

WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW

4 Maja 2020

Drodzy rodzice, zachęcamy do zapoznania się z informacją dotyczącą działalności przedszkoli na terenie Gminy Gorzyce, która została opublikowana na stronie internetowej Gminy oraz na facebooku:

"Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym podjąłem wspólnie z Dyrektorami Przedszkoli / Oddziałów Przedszkolnych decyzję o dalszym zawieszeniu wychowania przedszkolnego w naszej gminie. Rozporządzenie rządowe stanowi, że przedszkola mogą zostać otwarte już od 6.05.2020 r. Ostateczne decyzje zostały oddane w ręce samorządu - organu prowadzącego.

Na moją prośbę pracownicy poszczególnych placówek kontaktowali się od czwartku (30.04.2020) z Rodzicami dzieci przedszkolnych w temacie ewentualnego uruchomienia zajęć.

Z informacji szefów placówek przedszkolnych wynika, że zdecydowana, by nie powiedzieć przytłaczająca większość Rodziców opowiada się stanowczo za pozostawieniem dzieci w domach - tłumacząc swoje decyzje troską o zdrowie najmłodszych i członków swoich rodzin.

Tym samym mając na uwadze sytuację sanitarno-epidemiologiczną w naszym kraju, a w szczególności w województwie, powiecie i gminie (wzrost zachorowalności) nie wznawiamy na chwilę obecną zajęć w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych do dnia 15.05.2020 r.

Zdaję sobie sprawę, z wyzwań, jakie stoją przed każdym z Rodziców w aktualnej sytuacji, w szczególności konieczności pogodzenia opieki z pracą zawodową. Dlatego też, mając na uwadze w pierwszej kolejności zobowiązania osób pracujących, proszę o Wasze uwagi! Nie wykluczam częściowej zmiany decyzji jeżeli sytuacja sanitarno-epidemiologiczna ulegnie polepszeniu. O dalszych decyzjach w sprawie funkcjonowania przedszkoli będziemy informować na bieżąco.

Drodzy Rodzice, dziękuję za Wasze mądre, wyważone opinie oraz zrozumienie i pomoc w podjęciu kolejnej trudnej decyzji!!!"

źródło: http://www.gorzyce.pl/news/4769/zajecia-w-przedszkolach-dalej-zawieszone.html

lub https://www.facebook.com/1437833193151626/posts/2587189061549361/

Dziękujemy Państwu za cierpliwość, wyrozumiałość i rozsądne decyzje kierowane dobrem dzieci.
Życzymy dużo zdrowia w tym trudnym czasie.

do góry