Strona główna/Aktualności/SUKCESY NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

SUKCESY NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

30 Czerwca 2020

           Rok szkolny 2019/2020 jest szczególnym rokiem, bardzo trudnym dla dzieci i całych rodzin z powodu zaistniałej pandemii. Jednak nasze dzieci już po raz kolejny udowodniły, że dają radę w różnych okolicznościach. Próbowały swoich sił we wszelkiego rodzaju konkursach na szczeblu krajowym, powiatowym i gminnym. Zdrowa potrzeba sprawdzenia się i zaprezentowania się szerszej publiczności skutkowała udziałem naszych milusińskich w ciekawych konkursach. Ich tematyka była naprawdę imponująca, podobnie jak wyobraźnia oraz talenty plastyczne i techniczne ujawnione podczas tworzenia prac.

                 Naszą dumą i dowodem, że nie boimy się wyzwań jest udział w tym roku szkolnym w wielu konkursach. Gdyby nie pandemia korona wirusa, lista ta z pewnością okazałaby się znacznie dłuższa.

Oto krótki opis sukcesów naszych przedszkolaków:

I). W dniu 16 października 2019 r. Komisja Konkursowa w składzie: Agnieszka Sitek, Iwona Herdzin, Agnieszka Kwaśnica dokonała oceny prac plastycznych, które napłynęły na Konkurs Plastyczny pt. „Postać Małego Odkrywcy” organizowany przez „Krainę Odkrywców” Przedszkole Publiczne w Turzy Śląskiej.

W konkursie wzięło udział 17 uczestników, wpłynęło 17 prac plastycznych.

W kategorii I: dzieci 3,4 - letnie - nie wpłynęła żadna praca;

w kategorii II: dzieci 5,6 - letnie - wpłynęło 17 prac.

Przy ocenie prac Komisja Konkursowa kierowała się następującymi kryteriami:

walory estetyczne pracy, dobór techniki i zastosowanych środków plastycznych, oryginalność, pomysłowość, samodzielność wykonania.

Komisja Konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Nagrody:

I miejsce - Lena Grabiec

II miejsce - Róża Zaufal

II miejsce - Wiktoria Matuszczyk

III miejsce - Kacper Szymiczek

 

Wyróżnienia:

 1. Milena Kurasz
 2. Nataniel Siodmok
 3. Agata Mrowczyk
 4. Laura Tatarczyk
 5. Patrycja Tkaczyk
 6. Emilia Dzierwa
 7. Jakub Klusek
 8. Antoni Wita
 9. Zuzanna Maronowska
 10. Martyna Mazur
 11. Antonina Danel
 12. Kacper Żurek
 13. Paweł Wawrzyczny

 Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy,  nagrody rzeczowe  i słodkie upominki.

Spośród nagrodzonych prac zostały wybrane trzy (I i II miejsce), które reprezentowały „Krainę Odkrywców” Przedszkole Publiczne w Turzy Śl. w  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Postać Małego Odkrywcy” organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 2 „Mali Odkrywcy” z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu.

 

II). Spośród trzech prac wysłanych na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Postać  Małego Odkrywcy” zorganizowany przez Przedszkole samorządowe nr 2 „Mali Odkrywcy” z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu, komisja konkursowa biorąc pod uwagę przede wszystkim samodzielność, pomysłowość, estetykę oraz zgodność z tematem konkursu przyznała:

 I miejsce - Lence Grabiec

Wyróżnienie  - Wiktorii Matuszczyk

                                   Dziewczynki otrzymały dyplomy  i nagrody rzeczowe.

III). W Gminnym Konkursie plastycznym „Jesienne obrazy i leśne ludki” organizowanym przez GCKG Ośrodek Kultury w Czyżowicach, komisja przyznała:

I miejsce - Adam Kowalski  -  grupa IV „Kolorowe Kredki”

II miejsce - Martyna Kolek  -  grupa II „Wesołe Nutki”

III miejsce - Antonina Danel  -  grupa III „Leśne Ludki”

Dzieci otrzymały dyplomy  i nagrody rzeczowe.

IV). W Ogólnopolskim Konkursie Strażackim „Zapobiegajmy pożarom” na szczeblu gminnym i powiatowym przyznano:

II miejsce - Jennifer Marek - grupa III „Leśne Ludki”

III miejsce - Kacper Szymiczek - grupa III „Leśne Ludki”

Prace Jennifer i Kacpra zostały przesłane na konkurs na szczeblu ogólnopolskim.                              Z niecierpliwością czekamy na ich wyniki J

V). W konkursie na najlepszą „Bożonarodzeniową szopkę” brał udział chłopiec z grupy II „Wesołe Nutki” Ksawery Walura

Pomimo trudnej sytuacji i zdalnego nauczania nasze dzieci są ciągle aktywne,  a ich prace biorą udział w nowych ogólnopolskich programach. Są to: program edukacyjny „Czyściochowe Przedszkole” przeznaczony dla przedszkoli w całej Polsce, organizowany przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior  oraz „Mały Miś w  świecie Wielkiej Literatury” - projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami organizowany przez Wydawnictwo MAC.

VI). W Przedszkolnym Konkursie Plastycznym „Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty….” dostaliśmy tak piękne prace, że komisja w składzie: Karolina Frąckowiak, Agnieszka Sitek oraz Katarzyna Juraszczyk postanowiła wyróżnić wszystkich uczestników dyplomem
i drobnym upominkiem.
Uczestnikami tego konkursu byli:

 • Emilia Dzierwa
 • Lena Grabiec
 • Aleksander Klusek
 • Jakub Klusek
 • Weronika Kowol
 • Daria Manderla
 • Wiktoria Matuszczyk
 • Martyna Mazur
 • Bianka Pukowiec
 • Wiktoria Rek
 • Maja Rek
 • Kacper Szymiczek
 • Patrycja Tkaczyk
 • Ksawery Walura

 

                  Pomimo trudnej sytuacji i zdalnego nauczania nasze dzieci są ciągle aktywne,  a ich prace biorą udział w nowych ogólnopolskich programach. Są to: program edukacyjny „Czyściochowe Przedszkole” przeznaczony dla przedszkoli w całej Polsce, organizowany przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior  oraz „Mały Miś w  świecie Wielkiej Literatury” - projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami organizowany przez Wydawnictwo MAC.

                 Powyższe sukcesy z pewnością zaowocują w przyszłości, co więcej, pokazują, jak warte wyróżnienia są talenty naszych podopiecznych. Udział w tego typu imprezach stanowi jednak przede wszystkim wielką frajdę dla dzieci, powoduje dumę rodziców oraz daje satysfakcję nam, nauczycielom. Staramy się, by nasi podopieczni prowadzeni byli w taki sposób, aby, w miarę możliwości, rozwijana była ich wyobraźnia i zdolności, a także budowane było ich poczucie wartości.

Udział dzieci w konkursach to niezwykła przygoda, bogata w doświadczenia, dowód na zaangażowanie w naszą pracę dzieci i rodziców.

Brawa dla naszych dzielnych, małych artystów, którzy dzięki swojej pracy i talentowi odnoszą takie wspaniałe sukcesy.                                                                                        

  Serdecznie gratulujemy rodzicom zdolnych dzieci i życzymy dalszych sukcesów!!!!!

 

 

 

do góry