Strona główna/Aktualności/Informacja dotycząca zdalnego nauczania

Informacja dotycząca zdalnego nauczania

25 Marca 2020

Informacja dotycząca zdalnego nauczania

Szanowni Rodzice!

Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, na podstawie art. 30c ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

Treści dotyczące przedszkoli:

 • 1. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, (…) zaleca się w szczególności:
  - koordynowanie współpracy nauczycieli z dziećmi i rodzicami, uwzględniając potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne (…)
  - określenie tygodniowego zakresu treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych oddziałach (…), uwzględniając w szczególności: a) równomierne obciążenie dzieci w poszczególnych dniach tygodnia, b) zróżnicowanie zajęć w każdym dniu, c) możliwości psychofizyczne dzieci do podejmowania wysiłku umysłowego w ciągu dnia, (…);
  - określenie sposobu monitorowania postępów dzieci oraz weryfikacji ich wiedzy i umiejętności, w tym informowania o postępach w nauce; (…)
  - zapewnienie rodzicom możliwości konsultacji z nauczycielem prowadzącym zajęcia oraz przekazywanie informację o formie i terminach tych konsultacji;
  Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość mogą być realizowane w szczególności z wykorzystaniem: (…)
  - materiałów wskazanych przez nauczyciela; (…) przez informowanie rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko w domu. (…)

Drodzy Rodzice!

W związku z zaistniałą sytuacją, która niestety zmusiła nas do pozostania w domach, zapraszamy Was do wspólnych działań edukacyjnych. Naszym zadaniem jest ukierunkować działania tak, by w pełni realizowane były treści wynikające z Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego, które mogą Państwo przeprowadzić z dziećmi w domu. Prosimy potraktować je, jako inspirację, wykorzystać w całości lub części. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy już korzystają z propozycji i zachęcamy do dalszej współpracy. Wierzymy, że nasze zaangażowanie przyczyni się do realizacji wspólnego celu, jakim jest harmonijny rozwój Państwa pociech, niezależnie od tego w jak niesprzyjających warunkach przyszło nam funkcjonować. W zakładce „Dla rodziców” znajdą Państwo poszczególne grupy, logopedię, język angielski, religię oraz pomoc psychologiczno - pedagogiczną, w których na bieżąco, nauczyciele będą umieszczać  propozycje zajęć i zabaw dla naszych przedszkolaków oraz stwarzać sytuacje edukacyjne, których realizację dostosują do możliwości i warunków, w jakich się znajdujemy. Zachęcamy do regularnego śledzenia naszej strony i korzystania z proponowanych zajęć dostosowując je do możliwości Państwa pociech :) 

Dla każdej  grup został stworzony e - mail:

Grupa I „ Zaczarowane Figurki” - ppturza1@gmail.com

Grupa II „Wesołe Nutki” - ppturza2@gmail.com

Grupa III „ Leśne Ludki” - ppturza3@gmail.com

Grupa IV „ Kolorowe Kredki” ppturza4@gmail.com

Grupa V „Skaczące Piłeczki” - ppturza5@gmail.com

Grupa VI „ Wesołe Pszczółki”  - ppturza6@gmail.com

Logopedia - ppturza.logo@gmail.com

Zachęcamy do współpracy i przesyłania zdjęć z Waszych wspólnych działań w domu. Zwracamy się również z prośbą, aby wszystkie karty pracy oraz wypracowane przez dzieci materiały wykonane w tym czasie, gromadzić w teczce i przynieść do przedszkola kiedy już będzie można bezpiecznie do niego wrócić, będą one podstawą do wspólnego omawiania i analizowania działań podejmowanych przez dzieci.

W załączniku udostępniamu Państwu klauzulę informacyjną nauczania na odległość. 

Życzymy Wam cierpliwości, wytrwałości, owocnej nauki i wielu wspaniałych zabaw, oraz zdrowia dla całej rodziny, bo to jest nam teraz wszystkim najbardziej potrzebne. 

W razie pytań i wątpliwości służymy wsparciem i pomocą.

Dyrektor i nauczyciele Przedszkola Publicznego w Turzy Śląskiej.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki
pdf 2020-03-25 KLAUZULA INFORMACYJNA - nauczanie na odległość.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 217
KLAUZULA INFORMACYJNA - nauczanie na odległość.pdf 248.79KB zobacz

do góry